Ahmet Ağaoğlu: Yeniden aday olmam mümkün değil

26 Mart’ta yeni yönetimini seçecek olan Trabzonspor’da 3 Mart’ta görevinden istifa eden Ahmet Ağaoğlu yeniden aday olmayacağını açıkladı. AA’ya açıklamalarda bulunan Ağaoğlu, bordo-mavili camiaya seslenerek “Yapmış olduğunuz çağrılara ve vermiş olduğunuz desteğe bir kez daha çok teşekkür ediyorum ancak üzülerek ifade etmek isterim ki gerçekleşecek olan olağanüstü genel kurulda yeniden aday olmam mümkün değil” dedi.
Ağaoğlu’nun aday olmayacağını açıklamasının ardından şu ana kadar tek aday olarak Ertuğrul Doğan kaldı.

‘BÜYÜK BAŞARILARA İMZA ATTIK’

Ağaoğlu, açıklamalarında şu sözleri kullandı: “Değerli Trabzonsporlular, geçtiğimiz günlerde Trabzonspor yönetim kurulunun olağanüstü seçim kararı aldığını ve bu karardan sonra başkanlık görevinden ayrıldığımı kamuoyuyla paylaşmıştım. Görevime devam etme noktasında gerek telefonla arayarak, gerekse de sosyal medyadan destek veren herkese şükranlarımı sunuyorum. Görev yaptığım beş sene boyunca büyük başarıların altına hep birlikte imza attık. Kazanmış olduğumuz dört kupada da her zaman söylediğim gibi, en büyük pay sahibi sizlersiniz. Camiamıza yaşatmış olduğunuz bu büyük mutluluk için bir kez daha siz büyük Trabzonspor taraftarlarına şükranlarımı arz ediyorum.”

‘ADAY OLMAM MÜMKÜN DEĞİL’

“Vermiş olduğunuz desteğe bir kez daha çok teşekkür ediyorum ancak üzülerek ifade etmek isterim ki gerçekleşecek olan olağanüstü genel kurulda yeniden aday olmam mümkün değil. Bu kararımı anlayışla karşılayacağınız düşüncesiyle hepinize bir kez daha yürekten teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum. Görev sürem boyunca vermiş olduğunuz desteği ömrümün sonuna kadar unutmayacağım, Allah hepinizden razı olsun, hakkınızı helal edin.”

AĞAOĞLU’NUN TRABZONSPOR KARNESİ

8 Nisan 2018’de göreve gelen Ahmet Ağaoğlu, Trabzonspor’da 5 yıla yakın başkanlık görevini yürüttü. Ağaoğlu yönetiminde Trabzonspor, 2019-2020 sezonu Türkiye Kupası, 2019-2020 ve 2021-2022 sezonları Süper Kupası ve 2021-2022 sezonu Türkiye Süper Lig Şampiyonluğu Kupası’nı kazandı. Ağaoğlu yönetiminde Trabzonspor, Okay Yokuşlu’yu 6 miyon Euro’ya Celta Vigo’ya, Kucka’yı 6 milyon 400 bin Euro’ya Parma’ya, Sörloth’u yarısı eski kulübüne Crystal Palace’a ödenmek üzere 20 milyon Euro’ya Leipzig’e Yusuf Yazıcı’yı 18 milyon 500 bin Euro’ya Lille’e ve Ahmetcan Kaplan’ı 9 milyon 500 bin Euro’ya Ajax kulübüne göndererek önemli satışlara imza attı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir