Patates sadece yemek için değildir, aynı zamanda baş ağrısını da tedavi edebilirsiniz

Baş ağrısını hapsız da yenebilirsin ...Patates baş ağrısı için nasıl kullanılır?

Çiğ patates dilimlerini yan yana getirerek ensenize ve alınıza yerleştirin ve bağlayın. Düz bir şekilde uzanın. Boynunuzun gevşemesine izin verin ve boynun şeklinizin sıfırlanmasını sağlayın. Bu yöntem insanların evde boyun sertliklerini ve etrafındaki baskıyı serbest bırakmak için yapabileceği kolay ve kullanışlı bir yöntem.

Haşlanmış patateslerin suyunu çeşitli şekillerde kullanabilirsiniz. Sadece baş ağrısına karşı bir savaşçı olarak değil, aynı zamanda boğaz ağrısı veya ağız boşluğu ve diş eti iltihabı için de gargara olarak yardımcı olur. Soğutulmuş patates suyu, her sabah bir bardak içerseniz vücuttaki fazla suyu atma özelliğine sahiptir.

Genellikle patatesleri kimyonla pişiririz, bu da onu sabah akşamdan kalma halleri için ilk yardım yapar.

Patates boğaz ağrısını da giderir

Ve eğer bir virüs veya alerjik rinit ile mücadele ediyorsanız, Kaynamış patateslerin suyunu başınızın üzerine bir havlu örterek tencerenin üzerinde yaklaşık 5 dakika boyunca buğu yapın , bu şekilde tıkalı sinüsleri açacaksınız.

Başka ne yapabilir?

Kısacası patates suyunu her zaman elinizin altında bulundurmak iyidir çünkü onunla baş ağrısından kurtulduğunuzda, örneğin evi temizlemeye başlayabilirsiniz. Onun yardımıyla kirli fırın kapaklarını veya yanmış tencere ve tavaları temizleyebilirsiniz. Çatal bıçak takımının temizliği için de uygundur. Patates suyu ayrıca saçları ve cildi iyileştirmek için doğal bir ilaç olarak tavsiye edilir ve ayrıca yaprak bitleri başta olmak üzere bazı zararlı böceklere karşı da işe yarar.

Haşlanmış patatesten elde edilen şifalı suyun ne kadar sağlıklı olduğunu öğrendiğinizde, hiç düşünmeden çöpe atmayı bırakacaksınız. Ancak eski patateslerden, özellikle de karanlıkta saklanmamış ve biraz yeşilimsi olanlardan elde edilen suyu kullanmayın. Bunlar hoş olmayan sindirim sorunlarına neden olan zehirli solanin içerir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x