Vitalik.eth İsimli Cüzdan 500 ETH Değerinde USDC Satın Aldı

Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin’in adını taşıyan bir cüzdan, RAI stablecoin basmak için 500 ETH harcayarak USD Coin (USDC) satın aldı.

Yedi yıl önce oluşturulan Vitalik.eth isimli cüzdan 14 Mart itibariyle elinde 5.360’tan fazla ETH tutuyordu. Ethereum Name Service (ENS) alan adları kripto cüzdanlarına çözüm getirirken, isimle ilişkilendiren bir kişi tarafından tutulmaları gerekmeyebilir.

Buterin, Daha Önce RAI’yi Övmüştü

Blockchain analiz firması PeckShield pazar günü yaptığı açıklamada: “Vitalik etiketli adres, 150 bin RAI basmak için Reflexer’a 500 ETH yatırdı ve 132,5 bin RAI’yi 378,5 bin USDC ile takas etti. Ayrıca, son 3 saat içinde 17,5 bin RAI’yi 50 bin DAI ile değiştirdiler” ifadelerini kullandı.

Buterin daha önce bir blog yazısında RAI’nin benzersiz stablecoin mekanizmasına göndermede bulunmuştu. Diğer stablecoin’lerin aksine, Reflexer Finance tarafından çıkarılan RAI herhangi bir fiat para birimine bağlı değil ve ETH ile destekleniyor. 14 Mart itibariyle her bir RAI, 2,7 dolar değerinde ETH karşılığında kullanılabiliyor.

Cuma günü Silicon Valley Bank’ın (SVB) çöküşünün ardından kripto para birimlerinde düşüşler yaşandı. Bu çöküşten etkilenen şirketler arasında, USDC stablecoin’i için rezervlerin bir kısmını 17 Ocak itibariyle Silicon Valley Bank’ta tutan ABD merkezli stablecoin ihraççısı Circle’da vardı.

USDC pazartesi gecesi yeniden değer kazandı ve düşük fiyattan alım yapan USDC yatırımcılarına 48 saatten biraz fazla bir süre içinde yüzde 10’luk bir kazanç sağladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir