Yabancı Dil Öğrenimi Tarih Oluyor: Yapay Zeka Sayesinde Kendi Sesinizle 28 Farklı Dilde Konuşmak Artık Mümkün!

2023 yılının ilk ayları ile beraber hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelen yapay zeka teknolojisi, artık neredeyse her sektörde aktif bir şekilde rol alıyor. Ancak iş seslendirme ve çevirmenliğe geldiğinde yeni teknolojinin bu alanları fethettiğini söylemek mümkün. Öyle ki artık ünlü yapay zeka araçları ile, klonlanan seslerimizi tam 28 farklı dilde konuşmak için kullanabiliyoruz. İşte detaylar…

Kaynak: https://elevenlabs.io/voice-lab

2023 senesi ile beraber gelişimini hızlandıran yapay zeka teknolojisi, ses klonlama ve dil öğrenimi alanlarına olan bakış açımızı baştan aşağı değiştirdi.

Öyle ki, yeni teknoloji sayesinde gerçek hayatta oluşturulması imkansız müzik parçaları, röportajlar yapıldı. Üstelik bununla beraber, dilediğimiz metinleri yapay zeka sayesinde birçok dilde seslendirebildiğimizi de fark ettik.

Şimdi ise yeni bir yapay zeka desteği sayesinde direkt olarak kendi sesimiz üzerinden yirmiden fazla yabancı dilde konuşabiliyoruz. Nasıl mı? Tabii ki ElevenLabs sayesinde.

Sosyal medyada gündem olan bir çok yapay zeka şarkısında imzası olan ses klonlama platformu, kullanıcıların 28 farklı dilde kendi sesi ile konuşmasına olanak sağlıyor.

Kendi sesiniz ile farklı dillerde konuşmak istiyorsanız, ilk olarak ElevenLabs’da bulunan VoiceLab bölümü üzerinden size ait 1-3 dakikalık net bir ses kaydını platforma yüklemeniz gerekiyor.

Oluşturulan ses klonunuz kullanıma hazır olduğunda, platformda bulunan “Speech Synthesis” özelliği üzerinden desteklenen 28 farklı dilde yazdığınız herhangi bir metni kendi sesiniz ile kolayca seslendirebilirsiniz.

İşte çığır açıcı yapay zeka özelliğinin kısa bir örneği:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x