Melis Sezen’den Duygulandıran Paylaşım: Cumhuriyet’in 100. Yılı Mektuplarına Bir Yenisi de Ünlü İsimden Geldi!

En son ‘Gülcemal’ dizisiyle seyirciyle buluşmuş olan oyuncu Melis Sezen, kendisine gelen mektubu paylaştı. PTT’nin  Cumhuriyet’in 100. Yılına Mektup projesinin kapsamında gönderilmiş olan mektup, oyuncunun hayranlarını da duygulandırdı. Detaylar?

Yirmi yıl önce, PTT tarafından Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılına özel yapılan bir mektup projesi hayata geçirilmişti.

Mektupların alıcıları, sosyal medyada mektuplarını paylaşmaya başladı.

Geçtiğimiz saatlerde Melis Sezen’den de bir mektup paylaşımı geldi.

Ünlü oyuncu babasının, kendisine ve ailesine yazdığı mektubu paylaştı.

Mektubun yanına koyulan hatıralar, genç oyuncuya adeta nostalji yaşattı.

Sezen, kalp ısıtan bu fotoğrafların altına duygularını eklemeyi de ihmal etmedi.

‘Bugün hayatımın en özel hediyesini en özel günde aldım! Yıl 2023, Cumhuriyetimizin 100. Yılı. Atatürk’ün de dediği gibi ‘En büyük bayram, kutlu olsun!’ Bundan 20 yıl önce 29.10.2002 tarihinde babam ben daha 1. Sınıfta ilk defa okulumla birlikte Cumhuriyet Bayramına katılırken bugün için, 29 Ekim 2023 Cumhuriyet’in 100. Yılı için bir mektup yazmış bana ve ailemize. Şimdi, 20 yıl sonra bu mektup geldi. Tabi ki mektuptan bugüne kadar hiç haberim yoktu. İlk haberi aldığımda inanamadım. ‘Nasıl yani, 20 yıl öncesinden bugünkü bize mektup mu?”

“Mektupta benim daha yazmayı yeni öğrendiğim el yazım var… “Ali ata bak. Çetin ata bak.” Bunları yazıp bayrama katılmışım, babam da altına bugün okumamız için mektubunu yazmış bize.”

‘Fotoğraflarımız ve o zamanın paraları, bereket paralarımız. Ve babamın tüm ailemize bugün için yazdıkları… Dünyada sevgiden daha önemli daha özel bir şey yok ve bu aldığım en kıymetli, en özel hediye! O yüzden sonsuz teşekkür ederim baba! İyi ki Cumhuriyet çocukları olarak yetiştirdiniz bizi, iyi ki önce sevmeyi, birleştirmeyi, farklılıklarla bütün olmayı, özgür olmayı öğrettiniz.’

“Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılaplarını, onun ruhunu öğrettiniz! Şükürler olsun, Cumhuriyetimizin varlığına, milli birlik ve beraberliğimize ve canım Türkiyeme.”

‘Görevimiz, ‘Türk istiklalini, Türk Cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.’ Ve Sevgili PTT; bu ne güzel bir düşünce, ne ince bir düşünce ne sevgi dolu, özümüzü, birliğimizi anlatan bir projedir ki 20 yıl öncesinden bugün, Cumhuriyet’in 100. Yılı için mektup yazmak. Eminim bir sürü ev, dünyanın en özel hediyesini almış, dünyanın en özel, tarifsiz duygularını hissetmiştir.

“Böyle bir projeyi gerçekleştirdiğiniz, 20 yıl boyunca tertemiz bir şekilde o mektupları sakladığınız ve bugün bize en özel armağanı iletip birlik ve beraberliğimizi en güzel şekilde gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.”

‘Yaşasın Cumhuriyet! İlelebet!’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x